Home / Usługi ogrodnicze / Oczko wodne

Oczko wodne w ogrodzie

Posiadając ogród już na etapie planowania warto rozważyć budowę zbiornika z wodą, który niekoniecznie będzie służył jako miejsce kąpielowe, ale będzie miłym dla oka elementem dekoracyjnym ogrodu, przy którym z przyjemnością spędzimy czas.
Wielkość tego zbiornika zależy oczywiście od posiadanej ilości terenu, ale już nawet w średniej wielkości ogrodzie można z powodzeniem wykonać małe oczko wodne z kaskadą.

Specjalnie dla Państwa zaprojektujemy, wykonamy wszelkie niezbędne instalacje, wykonamy wykop pod oczko, dobierzemy system zapewniający czystość, wybierzemy i posadzimy rośliny, które podkreślą piękno instalacji oraz dostarczymy idealny kamień ozdobny.

Jeśli interesuje Was inna forma instalacji w ogrodzie z wykorzystaniem wody to poniżej opisaliśmy kilka innych propozycji, które możemy dla Państwa wykonać.

Kaskada wodna wraz z oczkiem

Fontanny

Nie ma nic przyjemniejszego w ogrodzie niż szum wody. Dzięki dostępowi do naturalnego kamienia, jesteśmy w stanie zbudować fontanny wyglądające na naturalne. Montujemy również fontanny nowoczesne przygotowując podłączenie pomp i wody.

Kaskada wodna – strumyk w ogrodzie

Kaskada wodna jest jednym z trudniejszych elementów do wykonania w ogrodzie, potrzebny jest zmysł estetyczny, umiejętność takiego połączenia materiałów i roślin, aby tworzyły wrażenie naturalności. Strumień wodny z kaskadami wodnymi pozytywnie wpływa na mikroklimat ogrodu, dzięki czemu możemy stworzyć miejsce, w którym z przyjemnością spędza się upalne letnie dni.
Kaskadę wodną można również połączyć z niewielkim oczkiem wodnym.

Oczko wodne

Oczko wodne to niewielkich rozmiarów zbiornik wodny, często tworzony ze sztucznych elementów, jak stare poidła, taczki czy beczki. Stosunkowo łatwy do wykonania, a posiadający niezaprzeczalne walory estetyczne.

Staw ogrodowy

Staw wodny – nie jest to wbrew opiniom duże oczko wodne. Stawy wodne to bardziej skomplikowane i wymagające konstrukcje. Zarówno jeśli chodzi o utrzymanie stawu w czystości, jak i utrzymanie naturalnego wyglądu jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalny poziom i realizację na najwyższym poziomie.

W galerii przedstawiamy przykładowe elementy ogrodów z wykorzystaniem wody, które tworzymy. Jednocześnie z przyjemnością podejmiemy się ambitnych działań zmierzających do wykorzystania tego elementu w Państwa ogrodzie.