Oczko wodne w ogrodzie

Zakładając ogród już na etapie planowania warto rozważyć budowę zbiornika z wodą, który niekoniecznie będzie służył jako miejsce kąpielowe, ale będzie miłym dla oka elementem dekoracyjnym ogrodu, przy którym z przyjemnością spędzimy czas.
Wielkość tego zbiornika zależy oczywiście od posiadanej ilości terenu, ale już nawet w średniej wielkości ogrodzie można z powodzeniem wykonać małe oczko wodne z kaskadą.

Szeroka oferta na rynku pozwala nam zaaranżować oczka wodne nie tylko w dużych ogrodach. Posiadacze niewielkich ogródków czy też tarasów również mogą cieszyć się ich urokiem.
Specjalnie dla Państwa zaprojektujemy, wykonamy wszelkie niezbędne instalacje, wykonamy wykop pod oczko, dobierzemy system zapewniający czystość, wybierzemy i posadzimy rośliny, które podkreślą piękno instalacji oraz dostarczymy idealny kamień ozdobny.

Kaskada wodna wraz z oczkiem

Jeśli interesuje Państwa inna forma instalacji w ogrodzie z wykorzystaniem wody to poniżej opisaliśmy kilka innych propozycji, które możemy dla Państwa wykonać.

Fontanny
Nie ma nic przyjemniejszego w ogrodzie niż szum wody. Dzięki dostępowi do naturalnego kamienia, jesteśmy w stanie zbudować fontanny wyglądające na naturalne. Montujemy również fontanny nowoczesne przygotowując podłączenie pomp i wody.

Kaskada wodna – strumyk w ogrodzie
Kaskada wodna jest jednym z trudniejszych elementów do wykonania w ogrodzie, potrzebny jest zmysł estetyczny, umiejętność takiego połączenia materiałów i roślin, aby tworzyły wrażenie naturalności. Strumień wodny z kaskadami wodnymi pozytywnie wpływa na mikroklimat ogrodu, dzięki czemu możemy stworzyć miejsce, w którym z przyjemnością spędza się upalne letnie dni.
Kaskadę wodną można również połączyć z niewielkim oczkiem wodnym.

Oczko wodne
Oczko wodne to niewielkich rozmiarów zbiornik wodny, często tworzony ze sztucznych elementów, jak stare poidła, taczki czy beczki. Stosunkowo łatwy do wykonania, a posiadający niezaprzeczalne walory estetyczne.

Staw ogrodowy
Staw wodny – nie jest to wbrew opiniom duże oczko wodne. Stawy wodne to bardziej skomplikowane i wymagające konstrukcje. Zarówno, jeśli chodzi o utrzymanie stawu w czystości, jak i utrzymanie naturalnego wyglądu jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalny poziom i realizację na najwyższym poziomie.

Drewniany taras i nowoczesna kaskada wodna w Krakowie

Oczko wodne

Zakładanie oczka wodnego