Ogrody wertykalne Kraków

Ludziom, którzy spotykają się z tematem ogrodów wertykalnych (lub też ogrodów pionowych) po raz pierwszy, pomysł stworzenia takiego ogrody wydaje się nierealny, troszkę jak z bajki i zdecydowanie nie do zrealizowania w ich otoczeniu. Po zapoznaniu się z podstawami tego systemu większość osób stwierdza, że jest to coś, czego pragną, co może być niesamowitą ozdobą ogrodu lub też tarasu, a jednocześnie czymś co wyróżni nasz dom/ogród na tle innych.

*Zdjęcia, które tu Państwo widzą, to zdjęcia faktycznie przez nas wykonanej zielonej ściany. Ze względu na jej wielkość i dostępność, trudno ją było zmieścić na zdjęciu w całości.

Ogrody wertykalne Kraków

Ogród wertykalny – dla kogo?

Omawiając ogrody wertykalne, na początek kilka słów o tym dla kogo istnieją takie rozwiązania.
Odpowiedź jest prosta… Dla każdego, a szczególnie dla posiadaczy małych ogródków, mieszkań w blokach lub apartamentach z tarasami. Rozwiązanie to jest niesamowite samo w sobie, bo daje możliwości tam, gdzie dotychczas ich nie było. A efekt jaki można osiągnąć bywa lepszy jak w przypadku standardowego ogrodu. Dlaczego? Głównie spowodowane jest to ilością roślin, jaka sadzona jest na takiej ścianie i efektem „wow”, jaki wywołuje podziwianie takiej aranżacji, zwłaszcza w okresie kwitnienia.

Dlaczego ogród wertykalny?

Posiadacze mieszkań lub apartamentów często próbują stworzyć na swoich tarasach namiastkę ogrodu. Problemem, który przed nimi się pojawia jest jak zawsze w przestrzeni miejskiej miejsce, a raczej jego brak. Aby stworzyć ogród na tarasie należy zaopatrzyć się w dużą ilość roślin, krzaków oraz kwiatów, ale taki krok najprawdopodobniej spowoduje, iż braknie miejsca na wygodny stół czy też modny w ostatnim czasie zestaw wypoczynkowy z kanapą i fotelami. Wrażenie przeładowania przestrzeni tarasu sprawi, iż nie będzie można się cieszyć jego pięknem w sposób komfortowy i wygodny dla wszystkich jego użytkowników.
I tutaj z pomocą dla wszystkich amatorów ogrodów przychodzą projektanci ogrodów wertykalnych. Rozwiązanie to jest wręcz idealne dla takich ludzi, a jednocześnie dla wszystkich tych, których interesują niestandardowe rozwiązania.
Warto również pamiętać, że taki ogród może być praktycznie bezobsługowy. Dlatego osoby, które zwyczajowo zapominają o podlewaniu kwiatów w domu nie muszą się przejmować tą czynnością i mogą spokojnie zapomnieć o pielęgnacji roślin ciesząc się tylko ich pięknem.

Zielona ściana Kraków

Jak założyć ogród pionowy?

Aby założyć i cieszyć się pięknem zielonej ściany potrzebny nam tylko po pierwsze dobry projektant, po drugie firma, która wykona całą instalację dla nas oraz dobrze jeśli mamy dostęp do prądu i ewentualnie wody w okolicy tejże ściany. Jak wygląda taka instalacja opiszemy w tym artykule, a na przykładowe zdjęcia aranżacji z użyciem ogrodu wertykalnego zapraszam do galerii realizacji . Ogrody wertykalne Kraków – poleca Sungarden.