Zielona ściana Kraków

Zielone ściany to potoczne określenie, które przyjęło się i weszło do codziennego użycia, a jest ono synonimem określenia ogrody wertykalne, czy też ogrody pionowe. Można powiedzieć, że zielona ściana to malowniczy synonim obowiązującego wśród profesjonalistów określenia Ogród Wertykalny.

Patrząc na zdjęcia w internecie przedstawiające zielone ściany instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych, trudno nie zrozumieć skąd to oczywiste skojarzenie, które w 100% oddaje swoją nazwę.

Dla zainspirowania wszystkich rozważających instalację zielonej ściany w swoim mieszkaniu poniżej kilka zdjęć zaczerpniętych z tego artykułu.

Zielona ściana jako obraz.
W jednym przypadku całkiem słusznych rozmiarów, ale w drugim to minimalistyczna forma ogrodu wertykalnego wprost idealna do niewielkich pomieszczeń potrzebujących zieleni.

Zielone ściany kraków

Zielone ściany kraków

Puste ściany na klatce schodowej w domu? Na to również znajdzie się rozwiązanie. Zjawiskowa dekoracja ścienna plus niesamowity mikroklimat gwarantowany.

Zielona ściana na klatce schodowej

Zielona ściana na klatce schodowej

Podobno patrzenie na zielony kolor pomaga zmęczonym oczom, wyostrza wzrok, relaksuje. Przypuszczamy, iż praca w otoczeniu takiej zieleni to czysta przyjemność.

Zielona ściana w biurze

Poniżej jeszcze kilka dodatkowych zdjęć z wykorzystaniem zielonej ściany w domu. Poniższe propozycje pokazują, że zastosowań zielonych ścian we wnętrzach jest wiele i każde pomieszczenie można w ten sposób upiększyć.

Zielona ściana w salonie

Zielona ściana w łazience

Zielona ściana w kuchni