Zielona ściana – doskonałe realizacje, ciekawe inspiracje

Zielona ściana – czym jest i jak powstaje zielona ściana dowiecie się z naszego poprzedniego wpisu, ale jeśli nadal nie jesteście przekonani do pomysłu posiadania zielonej ściany w domu lub uważacie, że zielona ściana będzie dobrze wyglądać tylko w budynkach użyteczności publicznej lub w przestrzeni miejskiej to zapraszamy do czytania dalej.

Zielona ściana jako obraz. W jednym przypadku całkiem słusznych rozmiarów, ale w drugim to minimalistyczna forma ogrodu wertykalnego wprost idealna do niewielkich pomieszczeń potrzebujących zieleni.

Zielona ściana

Zielona ściana

A może macie dość pustych ścian na klatce schodowej w Waszym domu? Na to również znajdzie się rozwiązanie. Zjawiskowa dekoracja ścienna plus niesamowity mikroklimat.

Zielona ściana

Zielona ściana

Podobno patrzenie na zielony kolor pomaga zmęczonym oczom, wyostrza wzrok, relaksuje. Przypuszczamy, iż praca w otoczeniu takiej zieleni to czysta przyjemność.

Zielona ściana

Poniżej jeszcze kilka dodatkowych zdjęć z wykorzystaniem zielonej ściany w domu. Nam chyba najbardziej przypadła do gustu aranżacja w łazience.

Zielona ściana

Zielona ściana

Zielona ściana

Zielona ściana

Zielona ściana

Wszystkie zdjęcia zostały zaczerpnięte z tego artykułu.