Zielona ściana – realizacja w Krakowie

Pierwszy ogród wertykalny w Krakowie

Dzisiaj chcemy się pochwalić naszą pierwszą dużą realizacją w Krakowie przy ulicy Oleandry 2 w firmie COMPUDRAFT. Zielona ściana znajduje się wewnątrz pomieszczenia i robi naprawdę duże wrażenie (jej wymiary to 435 x 244cm czyli ponad 10m2)

Na pierwszym zdjęciu wyraźnie widać wielkość ściany oraz mnogość kieszeń do zagospodarowania.
Po zbudowaniu konstrukcji oraz przymocowaniu paneli Florafelt przystąpiliśmy do formowania kieszeni (czyli ich otwierania w celu umieszczenia w nich roślin).

IMG_5386

IMG_5389

Rośliny, które użyliśmy do zbudowania ogrodu wertykalnego zajmowały praktycznie całą wolną podłogę. Gatunki, których użyliśmy idealnie nadają się do wnętrz i będą się pięknie ze sobą komponować. Lista roślin pod foto relacją.

IMG_5387

Początek układania roślin. Cała operacja wydaje się być banalnie prosta, ale prawdą jest, iż wymaga wielu przygotowań. Przed przystąpieniem do sadzenia roślin w zielonej ścianie trzeba najpierw dobrze przemyśleć układ całej kompozycji, rozmieszczenie względem siebie poszczególnych gatunków roślin i przygotować projekt. Tak, aby efekt po wypełnieniu konstrukcji był spektakularny i widowiskowy.

IMG_5391

IMG_5410

I jeszcze rzut oka z odległości, czy aby na pewno wszystko się zgadza z projektem i pozostało nam tylko wypełnianie luk pozostałymi roślinami.

IMG_5419

A tak prezentuje się cała zielona ściana po zapełnieniu już wszystkimi roślinami. Po ok. 3 miesiącach rośliny rozrosną się na tyle, że zakryją wolne przestrzenie i dopiero wtedy będzie można podziwiać całe piękno zielonej ściany.

IMG_5422

Lista roślin: Eschynantus – aestchyanthus. Zanokcica gniazdowa – asplenium nidus. Filodendron pnący – philodendron scandens. Pieprzówka – peperomia. Fatsja japońska – fatsia japonica. monstera. Nerczyłusk – nefrolepsis, Bluszcz pospolity – hedera helix.